Hotele dla owadów

Propozycja dla klas 0-6

Czas trwania wycieczki 4h, możliwość zamówienia ciepłego posiłku
Cena 130zł/ osoba
zajęcia realizowane przy grupie min 30 osób, mniejsze grupy wycena indywidualna

Program wycieczki

około 9.00/ 9.30- przyjazd uczestników do Ogrodu Wyobraźni w Pieńkowie ( do ustalenia z uczestnikami)
przedstawienie zasad panujących na terenie i planu dnia oraz zapoznanie z terenem
około 9.40 rozpoczęcie warsztatów Tworzenia Domków dla Owadów, krótka pogadanka edukacyjna; obejrzenie wzorcowego, dużego Hotelu dla owadów znajdującego się w Ogrodzie Wyobraźni; podział na grupy, które będą pracowały w dwóch rozległych pawilonach ogrodowych.
Każdy uczestnik otrzymuje domek wykonany z drewna sosnowego, który urządza według zdobytej wiedzy i pod kątem preferencji Lokatorów.
Całe wyposażenie domku jest gromadzone na terenie łąki i lasu Ogrodu Wyobraźni ( teren zamknięty).
Powstałe Domki dla Superbohaterów pól i łąk opuszczają Ogród wraz z uczestnikami by pomnożyć liczbę miejsc, w których owady urządzą swoje miejsca lęgowe, przezimują i znajdą schronienie.
około 11.00- czas zabaw w Ogrodzie Wyobraźni, a tak naprawdę trening pomysłowości, współpracy, integracji i samodzielności. Nasza Leśna świetlica, jak ją lubimy nazywać pobudza do działania i podejmowania inicjatywy. Dzieci mają do dyspozycji zabawę barwnikami spożywczymi w kuchniach błotnych, możliwość rozbudowywania przelewowni wody, współpracę w Leśnym Markecie i restauracji, tworzenie budowli z piasku, występy na leśnej scenie Ogrodu Wyobraźni i wiele innych.
około 12.00- ciepły posiłek (dodatkowo płatny). Proponujemy Żurek z kiełbasą i jajkiem oraz pyszną kajzerką, który rozgrzeje brzuszki po szalonej zabawie na świeżym powietrzu/ do indywidualnego ustalenia.
powrót do eksploracji terenu pod okiem Trenerów Ogrodu Wyobraźni.
Przewiń do góry